יום שבת, 29 באפריל 2017

שיעבוד רכבשיעבוד רכב כחלק מתהליך קבלת הלוואה

מעוניין לקבל הלוואה? אתה לא מצליח לקבל את סכום הכסף שאתה מבקש אך יש ברשותך רכב על שמך? זה הזמן לשמוע עוד פרטים על שיעבוד. צמד המילים "שיעבוד רכב" יכול להישמע גדול ואולי אפילו מאיים אך בפועל מדובר בהזדמנות שלך להעמיד את הנכס שלך לרשות גורם אחר כבטוחה לכך שתוכל לשלם את ההלוואה המתבקשת. הליך זה פשוט, זמין, הוא נעשה יותר פעמים מכפי שתוכל לחשוב והוא יכול להיות הפתרון המתאים לך.
מדוע שחברה או בנק יבקשו ממך לשעבד את רכבך על שמם?

חברה המתמחה במתן הלוואות לא מכירה אותך. היא יכולה אמנם לבקש לשמוע על ההיסטוריה החשבונאית שלך, אך היא לא יכולה לדעת בוודאות אם המצב הכלכלי שלך עומד להשתנות בקרוב או לא. עם זאת, היא רוצה להלוות לך כסף (בכך היא מתמחה) ורוצה לתת לעצמה ביטחון שתוכל להחזיר אותו. אם יש ברשותך רכב על שמך, היא תבקש ממך לבצע שיעבוד רכב ובכך היא תבטיח לעצמה נכס במקרה שלא תוכל להחזיר את הכספים.

הרכב יהיה בשימושך אלא אם תפר את ההסכם מול החברה

שיעבוד רכב לא צריך להפחיד אותך. מדובר בבטוחה שאתה יכול להעמיד לרשות החברה המלווה כספים וכל עוד אתה תעמוד בתשלומים החודשיים כפי שנקבע בהסכם, תוכל להמשיך להשתמש ברכב ללא כל חשש ושאלות. בסיום תקופת ההלוואה ולאחר שתחזיר את הכספים, הרכב יחזור להיות על שמך.

האם יש באפשרותך למכור את הרכב בזמן השעבוד?

באופן כללי התשובה לכך היא לא. הרכב משמש ערובה לכך שתחזיר את הכספים שלקחת וברגע שתמכור אותו לא תהיה כל ערובה. לכן, אם תרצה למכור אותו בתקופת ההלוואה תוכל להחזיר אותה או להתייעץ עם החברה מהי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה